Вівторок, 26.05.2020, 15:40    
Ви увійшли як | Група "Гості" | RSS Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід


Головне менюКатегорії розділутест скорости интернета

Ставище

У шкільному музеї


null   До 30-річчя Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні (1975 р.) розпочалося створення шкільного краєзнавчого музею. Наказом по школі №60А від 20.09.1981р. директора школи Сітка Й.С. була створена ініціативна група по організації музею, до якої ввійшли: Коваль Г.Ф. (організатор позакласної та виховної роботи), Котик В. П. (керівник початкової військової підготовки юнаків), піонервожата. До роботи були задіяні всі вчителі та учні школи, жителі нашого села. 

   Розпочалася цікава робота, що була спрямована у таких напрямках:

1. Збір матеріалів та експонатів для майбутнього музею (речових, документальних) про село, про жителів села.

2. Створена пошукова група, яка займалася встановленням даних про тих односельців, які не повернулися з війни; тих, хто загинув, визволяючи наше село; і тих фронтовиків, що похоронені у нашому селі.

    Під час війни, в ході Корсунь-Шевченківської битви в селах Бесідка і Красилівка формувалася 6-а танкова армія, що брала участь у цій битві. Під час ВВв у стінах нашої школи розташувався військовий госпіталь. Біля села Баштечки Жашківського району Черкаської області відбулася велика битва. Солдатів, поранених під час цієї битви, привозили до нашої школи у госпіталь. Палати для поранених знаходились на другому поверсі. Тих, хто помер від ран, хоронили у шкільному садку, а після закінчення війни їх усіх пере захоронили у братську могилу. 

   Створена при музеї пошукова група на чолі з Котиком В.П. і Коритник Г.Ф. розпочали роботу під девізом «Ніхто не забутий, ніщо не забуто». Почався пошук даних про тих, хто був похоронений у нашому садку. Пошуки велися через Червоний Хрест, через листування з військовими частинами, через Міністерство Збройних Сил СРСР. Вдалося відшукати багатьох рідних загиблих солдат і, наввіть, зустрітися з ними. Так, наприклад, учні нашої школи побували в Москві, де зустрілися з мамою загиблого і похороненого в Розкішній Грушина.

   Пошукову роботу проводили і учні і вчителі школи. За кожним класом був закріплений той чи інший фронтовик села, про якого збиралися матеріали.

   Інша група займалася пошуком (збором) речей для музею. Це і рушники, і вишиванки, і предмети хатнього вжитку, і гроші різних років і т.д.

   Зібрано багато матеріалів для шкільного музею. В цей же період було розпочато створення районного музею Бойової і Трудової слави, до якого було передано багато матеріалів з нашого шкільного музею.

   До відзначення 100-ї та 110-ї роковин нашої школи експозиція музею була поповнена даними з історії освіти нашої школи – було зібрано чимало матеріалів, спогадів про життя школи, вчителів, славних випускників школи. Велика частина цієї інформації є розміщена на нашому сайті.

Стенди музею


        

         

      

    

Музейні експонати - давнина

      
   

Післяжовтневий період

   

Подвиг радянського народу у Великій Вітчизняній війні

  

Ніхто не забутий, ніщо не забуте

  

Випускники - гордість школи

  

Наша школа відсвяткувала славний ювілейКалендар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Сайти учнів школи